43725891_341947553049487_6225974159806038016_n.jpg

Ученик наше школе на светском такмичењу

Ученик Никола Спасић, који је завршио осми разред, пласирао се на Међународну научну олимпијаду која ће се одржати у Боцвани, у Јужној Африци.
Никола Спасић је прошао све нивое такмичења из области физике под покровитељством Министарства просвете Републике Србије (прво место на регионалном и републичком такмичењу, друго на Српској физичкој олимпијади, пето на завршном квалификационом такмичењу за светску олимпијаду, у избору од шест најбољих ученика у Србији). Иначе, ово је највећи успех аранђеловачких ученика основних школа на досадашњим такмичењима. Никола ће у Боцвани представљати нашу земљу, наш град Аранђеловац, нашу школу ''Милош Обреновић'', уз учеснике из још педесет земаља света. Наставница која га је све време успешно припремала је Сава Илић. Надамо се да ће се Никола из Боцване вратити овенчан медаљом и наставити да ниже успехе из области природних наука.